تبلیغات
ضد وهابیت - پیشگویی پیامبر از ظهور وهابیت
تاریخ : پنجشنبه 22 دی 1390 | 11:51 ب.ظ | نویسنده : شهاب

در کتاب بخارى(معتبر ترین کتاب  بعد  از قرآن از دیدگاه اهل سنت) در صحیح خود از عبداللّه عمر نقل می‏ کند که روزى پیامبر گرامى فرمود: خدایا منطقه شام و یمن را بر ما مبارک گردان! صحابه گفتند: منطقه نجد(1) را چطور؟ حضرت سخن قبل خود را تکرار فرمود و صحابه از نجد پرسیدند، حضرت در مرحله سوم فرمود: در نجد زلزله ها(2) و فتنه‏ ها به وقوع خواهد پیوست و شاخ شیطان از آن جا طلوع خواهد کرد(3)


عینى از علماى بزرگ اهل سنّت و شارح صحیح بخارى مى ‏نویسد: مراد از شاخ شیطان، امّت و حزب شیطان مى‏ باشد(4). و هم چنین بخارى در صحیح خود از ابو سعید خُدرى از پیامبر گرامى: [صلى ‏الله‏ علیه ‏و‏آله] نقل کرده که فرموده است:
 
افرادى از ناحیه مشرق قیام مى‏ کنند و قرآن تلاوت مى ‏کنند و حال آنکه قرآن  از گلوگاه آنان تجاوز نمى‏ کند (در قلب آنان تاثیر نمى ‏گذارد) و از قرآن بهره نمى‏ برند، این گروه از دین خارج مى‏ شوند همان گونه که تیر از کمان خارج مى‏ شود و دیگر به طرف دین برنمى‏گردند مانند تیر که به سوى کمان برنمى‏ گردد.
از پیامبر اکرم [ صلى‏ الله‏ علیه ‏و‏آله ] پرسیدند که: این فرقه چه نشانه‏اى دارند؟
فرمود: چهره این گروه با سرهاى تراشیده، مشخص مى‏ شود.(5).
زینى دحلان مفتى مکّه مکرمه ضمن اشاره به این حدیث مى‏ نویسد:
 پیامبر اکرم (صلى‏ الله‏ علیه‏ و‏آله) که «سر تراشیدن» را از نشانه بارز این طائفه شمرده شده، صراحت در فرقه وهّابیّت دارد زیرا تنها این فرقه هستند که به پیروان خود دستور مى‏دهند سر خود را بتراشند و این صفت در هیچ یک از فرقه‏ هاى خوارج و بدعت گذارِ قبل از وهّابیّت دیده نشده است.(6)
در ادامه مى‏ نویسد:
سیّد عبد الرحمن اهدل، مفتى منطقه زبید، مى‏ گفت: در نقد عقائد وهّابیّت نیازى به تألیف کتاب نیست؛ بلکه همین حدیث پیامبر [صلى‏ الله ‏علیه ‏و‏آله] که ویژگى‏ هاى این فرقه را «سر تراشیدن» معرفى کرده، براى بطلان عقیده آنان کفایت مى‏ کند؛ زیرا غیر از وهّابیّت هیچ یک از فرقه‏ هاى بدعت گذار این ویژگى را ندارند. روزى محمد بن عبد الوهاب به یک زن دستور داد که سرش را بتراشد، آن زن به وى گفت: تو که مى‏ گویى زنان باید سر خود را بتراشند؛ باید دستور دهى مردان هم ریش خود را بتراشند؛ زیرا ریش مرد، همانند موى زن، زینت او محسوب مى‏شود. محمد بن عبد الوهاب در پاسخ این زن عاجز ماند.(7).

پی نوشت:

1. باب قَوْلِ النَّبِیِّ صلى الله علیه وسلم: الْفِتْنَهُ مِنْ قِبَلِ الْمَشْرِقِ
2.نجد در اطراف ریاض و محل ظهور فرقه وهّابیّت مى ‏باشد

3.صحیح بخارى، ج ۸، ص ۹۵ ح ۷۰۹۴، کتاب الفتن، ب ۱۶ ،.3
4.شاید اشاره به تزلزل عقاید مردم مى ‏باشد.
5.وبنجد یطلع قرن الشیطان أی: أمّته وحزبه. عمده القارى، ج ۷، ص ۵۹
6.صحیح بخارى، ج ۸، ص ۲۱۹، ح ۷۵۶۲
7.فتنه الوهابیه، ص
۱۹
طبقه بندی: وهابیت از نظر اهل سنت، جنایات وهابیت، فتواهای جدید وهابیت،
برچسب ها: شاخ شیطان، پیشگویی پیامبر از وهابیت،

  • paper | دنیای اس ام اس | سامان