تبلیغات
ضد وهابیت - شبکه ماهواره ای اهل بیت به کجا می رود؟...
تاریخ : سه شنبه 4 بهمن 1390 | 09:55 ب.ظ | نویسنده : شهاب

این روزها تبلیغ دین در فضای مجازی یکی از راه کارهای اصلی برای ادیان و مذاهب  گوناگون انتخاب شده که در این راستا توفیقاتی  نیز حاصل کرده اند. مذهب شیعه نیز هرچند دیر ولی حضورش در این فضا محسوس شده. البته بر هیچ کس پوشیده نیست که هجم  تبلیغات علیه این مذهب با تبلیغاتی که این مذهب درباره خودش دارد قابل مقایسه نیست اما؛ چند سالی است که شبکه ای به نام اهل بیت بر روی آنتهای ماهواره به اجرای آقای اللهیاری مشاهده می شود.

ظاهراً در ابتدای امر با استقبال علمای هموطنش یعنی آیت الله کابلی  روبرو شده و حتی اجازه پرداخت خمس برای مخارج این شبکه داده بودند که به یک باره  مواضع عجیب او همه را بهت زده کرد و  کار به جایی رسید  که دفتر این شبکه در قم و  دیگر  شهرهای ایران بسته شد.

اما این مواضع چه بود  که همگان را علی رغم حمایت اولیه و نیاز مبرم، به این واکنش وا داشت؟ چند وقت پیش بود که سی دی قسمتهایی از برنامه های این  شبکه را از یکی گرفتم و به  دیگر دوستان که نشان دادم بیشتر شبیه کمدی بود تا یک برنامه. از عُمَری خواندن اهل سنت، اثبات کفر خلیفه دوم،  خواندن مطاعن خلفا ومسخره کردن اهل سنت حتی اهانت به نظام جمهوری اسلامی و اصل ولایت فقیه و شخص آیت الله خامنه ای  قسمتی از برنامه های این شبکه می باشد.

اینها حرفهایی بود که تا یکی دوسال پیش نیزگفته می شد.اما انفجار بمب روز عاشورا در افغانستان که منجر به شهادت جمع زیادی از شیعیان عزادار افغانی شد، نگرانی را بیش از پیش زیادتر کرد.از  آنجا که این  حادثه برای اولین بار در عاشورا در افغانستان اتفاق افتاده بود ، با حصول قرائن دیگری،  تحلیگران را به این رساند که رابطه مستقیمی بین اهانتهای این روحانی افغانی آمریکانشین و بمبگذاری و کشتن شیعیان هست.که مسلنا شیعیان دیگر نقاط نیز از این قضیه مستثنی نخواهند بود.

با کمی دقت می توان این تحلیل رانیز دور از ذهن ندانست که توطئه غرب برای اختلاف مذهبی بین شیعه وسنی ، در راه اندازی و ادامه این شبکه مؤثر  دانست. در این بین بعضی غافلانه و به دور از تحلیل، این نوع هتاکیها را به اهل سنت  تأیید می کنند و برای او کف می زنند حال آنکه این طور کارها هیچ گاه به سود شیعه نبوده. واقعا اگر امام زمان(عجل الله فرجه ) بود می گفت شبکه ای تشکیل دهید و به آنها فحش دهید مسخره کنید بعد هم آنها بیایند شیعیان را تکه تکه کنند و صهیونیسم خونخوار هم قهقهه بزند و بگوید اینها زحمت مارا کم می کنند، یا دستور می دادند همچون جدشان امام صادق (علیه السلام) و علمای بزرگ شیعه در این چندین قرن در مباحث علمی و با احترام کامل با یکدیگر بحث کنند وبدین گونه حقانیت خود را  ثابت کنند.

 آیا اللهیاری که در سلامت کامل و با  اندیشه راحت در آمریکا و احتمالا با گارد امنیتی در حال پخش برنامه هست می تواند درک کند شیعه ای که بین اهل سنت زندگی می کند و چندین  طفل صغیر دارد و با زور در حال گرداندن زندگی اش هست و شب هنگام بعداز چندین  ساعت کار، با بسته ای آذوقه در حال برگشت به خانه هست، به جرم اهانتهای اللهیاری توسط وهابی کشته می شود، وآیا جوانی که همه ی سرمایه مادر پیرو بی سر پرستش هست و چندتا استخوان به جای مانده از بمبگذاری به او تحویلش می دهند، آیا او  می تواند حال این خانواده ها و دیگران از این دست را درک کند؟...آیا؟

واقعا مکتب شیعه این را می گوید؟ آشنایان با مکتب اهل بیت جواب دهند.

  یکی از بازدیدکنندگان لطف کردند آدرس فایل صوتی نقد آیت الله قزوینی در این باره را برایم فرستاد که ضمن تشکر  از ایشان آن فایل کم حجم را برای دانلود گذاشتم دانلود

بیانیه آیت  الله کابلی درباره شبکه اهل بیت


طبقه بندی: اخبار شیعیان، جنایات وهابیت،
برچسب ها: اللهیاری، اهانت به نظام اسلامی، اهانت به ولایت فقیه، جنایات وهابیت، صهیونیسم، مظلومیت شیعه، تبلیغ دین در ماهواره، عمری ها، شیعه و سنی، اختلاف، آیت الله کابلی، دفاع از شیعه، خامنه ای، تکفیر،

نمایش نظرات 1 تا 30

  • paper | دنیای اس ام اس | سامان