تبلیغات
ضد وهابیت - پاسخ رهبر شیعیان کویت به مفتی وهابیون
تاریخ : دوشنبه 1 اسفند 1390 | 08:16 ب.ظ | نویسنده : شهاب

رهبر شیعیان کویت در بیانیه‌ای درباره میلاد حضرت رسول با انتقاد از سخنان برخی تحریم‌کنندگان این جشن‌ها از جمله مفتی وهابیون، گفت: میلاد حضرت محمد(ص) نه عبادت او و نه شرک به خدا است بلکه سنتی قدیمی در جهان اسلام است.


مذهب نیوز به نقل از ـ ابنا ـ سیدمحمدباقر المهری رهبر شیعیان کویت، در بیانیه‌ای به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم(ص) با اشاره به برگزاری جشن‌هایی به این مناسبت در تمامی نقاط جهان، روز میلاد پیامبر اعظم(ص) را بزرگترین روز تاریخ بشریت دانسته و آورده است: جشن‌های میلاد حضرت محمد(ص) نه عبادت او و نه شرک به خدا است و گروه‌های متحجر و جاهل نمی‌توانند بین تفاوت عبادت و بزرگداشتن و تکریم را درک کنند.

وی افزوده است: آنها فکر می‌کنند که معنی عبادت و بزرگداشتن و تکریم اولیای الهی یکی است و با این اندیشه خود جشن‌های ربیع الاول را حرام خوانده‌اند.


المهری با بیان اینکه اجماع علمای اسلام و همه طبقات جامعه اسلامی در طول قرون متمادی این جشن‌ها را تایید کرده‌اند، تاکید کرده است: بالابردن یاد رسول الله(ص) همانطور که خداوند فرموده است «ورفعنا لک ذکرک» باید با یادآوی مناقب، فضایل بسیار، خدمات بزرگ و جهاد آن حضرت(ص) ادامه یابد.


وی در این بیانیه با اشاره به دو کتاب «تاریخ الخمیس» و کتاب «المواهب اللدنیة» از برگزاری جشن‌های میلاد حضرت رسول(ص) در قرن‌ها گذشته و عدم حرمت آنها نوشته و آورده است: در صحیح مسلم جلد 2، صفحه 819 در کتاب «روزه» آمده است: از حضرت رسول(ص) درباره [علت استحباب] روزه دوشنبه پرسیدند و حضرتش فرمود:«این روزی است که من به دنیا آمدم و در آن به من [قرآن] نازل شد».

عبدالعزیز آل‌شیخ مفتی وهابیان عربستان سعودی گفته بود: جشن میلاد حضرت رسول(ص) هیچ اصالتی در سنت نبوی نداشته و در سنت خلفای راشدین و ائمه مهدیین شناخته شده نیست.
طبقه بندی: اخبار شیعیان، وهابیت و اهل بیت، شبهات وهابیت، فتواهای جدید وهابیت،
برچسب ها: سیدمحمدباقر المهری، کویت، شیعیان، پاسخ عالم، پیامبر اعظم، میلاد، جشن پیامبر، مفتی وهابیت، عبدالعزیز آل‌شیخ، تاریخ الخمیس، المواهب اللدنیة،

  • paper | دنیای اس ام اس | سامان